Pieskové filtrácie

Pieskové filtrácie

V ponuke máme pieskové filtračné sety od rôznych výrobcov. Je ich veľké množstvo preto aj ceny sú rôznorodé. Filtrácia a jej hodinový prietok sa prepočítava podľa obsahu bazéna a použitej technológie v bazéne. Preto keď nám napíšete vyberieme Vám filtračný set šitý pre Váš bazén vo viacerých alternatívach.

 

Piesková filtrácia slúži k zachytávaniu nečistôt obsiahnutých vo vode. Využívajú k tomu prírodné princípy. Bazénová voda prechádza cez pieskovú filtračnú náplň, v ktorej sa mechanické nečistoty zachytávajú a čistá voda sa vracia do bazéna. Filtračná jednotka by mala prefiltrovať celý objem bazéna za 4 hodiny. Filtrácia sa skladá  z pieskového filtra s manometrom, čerpadla so zachytávačom hrubých nečistôt a ovládacieho ventila. Ovládací ventil, ktorý sa pri vypnutom čerpadle prepína podľa potreby na filtráciu, spätné pranie, vypláchnutie filtra, vypúšťanie do kanalizácie, uzatvorenie alebo cirkuláciu. Náročnosť na údržbu pieskovej filtrácie je minimálna: piesková náplň sa prepiera štandardne raz za týždeň (podľa zaťaženia bazéna), výmena pieskovej náplne stačí raz za 2 až 3 roky. 

Automatické prepieranie

Besgo ventily pre automatické pranie filtra

Automatické Besgo ventily môžu byť ovládané hydraulicky tlakom vody, alebo pneumaticky tlakom vzduchu. Prevádzkový tlak by mal byť v rozpätí 3,5-6,0 baru, pre priemery pripájajúceho potrubia DN40/d50 do DN125/d140. Telá ventilov sú z PVC-U, vnútorné súčiastky z nerezovej ocele, tesnenia VITON/TEFLON. Sú vhodné pre súkromné aj verejné  bazény.

Výhody:

        Spoľahlivosť aj pri výpadku elektrického prúdu.

        Automatický ventil sa otvára do polohy „pranie“ tlakom vody a zatvára sa tlakom pružiny. V prípade výpadku elektrického prúdu sa vracia automaticky so polohy „filtrácia“. Nečakané vypustenie vody z bazéna do odpadu teda nie je možné.

        Pri prepnutí z pozície „filtrácia“ do pozície „pranie“ si nevyžaduje odstavenie cirkulačného čerpadla.

        Nízka tlaková strata.

 

 

Čerpadlá

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Čerpadlá VS

Čerpadlo SuperFlo VS je určené pre majiteľov bazénov, ktorí chcú primárne znížiť prevádzkové náklady na energie svojho bazéna. Toto čerpadlo využíva modernú technológiu variability otáčok. V kombinácii so systémom ControlPro Vám ponúka omnoho viac, než podobné čerpadlá za porovnateľnú cenu. Ľahko inštalovateľný, užívateľsky prístupný a cenove dostupný systém umožňuje riadenie všetkých hlavných funkcií –  riadenie filtrácie vrátane automatického priania filtrov, regulácie vykurovania, dávkovania chémie, zakrytia bazéna atď. Dôvodom k modernizácii bazénovej technológie je úspora až 80% nákladov za energie a automatizácia riadenia bazénovej technológie bez nutnosti ďalších investícií.
Čerpadlo je vhodné pre bazén s objemom vody do 105m3.
Funkcie:
čerpadlo s prietokom až 21m3/h
motor s premenlivými otáčkami
úspora až 80% nákladov na energie
integrovaná ochrana čerpadla (zavodnenie)
hlučnosť iba 45dBA
kompatibilný so systémom ControlPro
displej zobrazujúci otáčky a časové riadenie čerpadla
4 nastaviteľné režimy (ECO/filtrácia/ohrev/pranie)
kompatibilný so systémom riadenia ControlPro