Tabletový tester

Tabletkový tester k meraniu pH a Chlóru.

Obsahuje: 20 ks tabletiek pre meranie pH 20 ks tabletiek pre meranie chlóru.

Celkom 40 ks tabletiek pre zaistenie hygienickej nezávadnosti vody. Je potrebné 1 x týždne skontrolovať hodnotu pH a chlorovú koncentráciu. Pre dosiahnutie krištáľovo čistej a trvalo hygienickej nazávadnosti vody je bezpodmienečne nutné udržovať obsah aktívneho chlóru v rozmedzí 0,3 – 0,5 mg / l a pH v rozmedzí 7,2 – 7,6. Do odobratej vzorky vody sa pridá tableta, ktorá zmení farbu vzorky. Porovnaním s farebnou stupnicou zistíte hodnotu pH a chlórovú koncentráciu. Možnosť dokúpenia náhradných testovacích tabliet

 

 

Prúžkový tester

Tester slúži na testovanie voľného chlóru, celkového chlóru,  pH , alkality, tvrdosti vody a stabilizátoru  v bazénovej vode. Tester je prúžkový a jedným prúžkom súčasne meriate všetky hodnoty. Ak sú všetky hodnoty v norme, úprava vody nie je potrebná. Ak však v norme nie sú, potom upravte bazénovú vodu pomocou chemických prípravkov. Najprv upravte hodnotu pH (7,2-7,6) pomocou prípravkov pH-Mínus alebo pH-Plus podľa potreby a následne upravujte hodnotu Cl (iba v prípade, ak je potrebné ju zvýšiť, ak je hodnota príliš vysoká, neznižujeme ju o niekoľko dní klesne sama). Chlór sa aplikuje až po regulácii pH preto, že účinnosť chlóru mimo doporučené hodnoty pH prudko klesá.

Elektronický tester Scuba

Scuba II – digitálny tester bazénovej vody

Nová generácia obľúbeného testeru od Lovibondu. Je určený pre privátne a hotelové bazény a vírivky. Aj pre bazény so slanou vodu. Rýchle a jednoduché meranie – nabratie vzorky vody priamo ponorením do bazénu alebo vírivky. V základnom balení sada reagenčných tabliet na meranie. Následne sa dokupujú samostatne meracie tablety podľa potreby.

Merané hodnoty :

  • Voľný chlór: 0,1-6 mg/l,
  • Celkový chlór: 0,1-6 mg/l,
  • pH: 6,5-8,4 pH,
  • Alkalinita: 0-300 mg/l CaCO3,
  • Kys. Kyanurová 1-160 mg/l